Nano Gümüş İyonları Nedir?

Cleapetin etken maddesi kolloidal nano gümüş iyonlarıdır.
Gümüş doğal antiseptik özelliği sayesinde her dönemin kurtarıcı elementi olmuştur. Tarihte Persler ve daha sonra Yunan ve Romalılar, gümüşün antibakteriyel özelliğini keşfederek sağlık çalışmalarında kullanmışlardır. Günümüzdeyse bakterilerin antibiyotiklere geliştirdiği direnci gümüşe karşı geliştirememeleri dolayısıyla nano gümüş, bilim çevresinin dikkatini çeken bir çalışma alanı olmuştur. 

Nano teknolojiyi özetleyecek olursak maddeyi nano boyutta parçacıklara bölerek kontrol etme gücü ve bilimidir. Nanometre (nm)1 metrenin milyarda biri ölçüsünde bir uzunluğu temsil eder. Nano teknoloji ile gerçekleştirilen üretimlerde maddelerin molekülleri muazzam bir enerji oluşturur. Bu sayede özel işlevi olan mucize ürünler geliştirilir. Cleapet’i  bu özel işlevin hayvan sağlığına yapacağı mucizevi katkıyı düşünerek geliştirdik. 

Deri problemleri, tüy dökülmesi ve koku problemleri gibi sorunların temel kaynağı bakteriler ve virüslerdir. Cleapetin etken maddesi olan aktif nano gümüş iyonları zararlı mikroorganizmaların dna’larına etki ederek onları hızlıca ortadan kaldırır. Böylece problemi kökünden çözer ve dostunuzun sağlıklı kalmasını sağlarsınız.

Üstelik Cleapet mendil’in gümüş iyonları 15 gün boyunca dışarıdan gelmeye çalışan yeni zararlı mikroorganizmalara karşı bir kalkan oluşturur.

Sıradan dezenfektanlar ve ıslak havlular kimyasal özellikleriyle hem zarardırlar hem de yeterli temizlik sağlamazlar. Şimdi eğer aklınızdan yıkamak geçiyorsa bunun da geçici ve eziyetli bir çözüm olduğunu söylemek yanlış olmaz. Üstelik yıkanmak cildindeki yağ tabakasını deforme ederek maalesef ona zarar verir.

Cleapet’in yarattığı antiseptik özellik ve koruma sayesinde zararlıların yarattığı; koku, tüy dökülmesi ve cilt problemlerini zahmetsizce ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüyleri gümüş gibi parlarken size de sağlıkla sarılmak kalır.